Viimasel ajal võtab kahtlaselt tihti ajakirjanduses sõna meestearst Margus Punab. Tegemist on kahtlemata meeste vandenõuga naiste vastu, kuna kui ma ise oleksin mees, meeldiks mulle ka väga dr. Punabi jutt.
..."Naised, ärge näägutage oma meeste kallal, kui mees tuleb töölt, on ta väsinud ja ta peaks siis saama rahulikult diivanil ajalehega lõdvestuda..." - Midagi taolist ta jutlustab. Tänases Postimehes aga teatab juba vähe leebemalt: "See võib olla ka kodune suhtlemine, lapsega mängimine. Kuid selleks ei tohiks olla kohustust ega survet. Peab olema vaba ja lõtv, umbes nagu magamise ajal. Vähemalt pool tundi pärast tööpäeva peab kindlasti leidma aega, et end täielikult lõdvaks lasta. Selle võtan igal juhul. Ilma selle asjata oleksin ammu surnud.... "
No lahe. Mina ei saa aru, kuidas siis saab nii olla, et nii ongi. Kusjuures, pange tähele - kutil on kolm last! Ma ütleksin - vaene naine! Vaesed kõik naised, kes on ju tegelikult pikast tööpäevast sama väsinud, kuid kellel lihtsalt ei tule mõttessegi töölt tulles lastest üle astuda, diivanile viskuda ja mitte tunda kohustust laste ja majapidamisega tegeleda.
Või lükkad õhtusöögi tegemise veel pool tundi edasi?
Las need toidukotid vedeleda niikaua nurgas ja sulagu pealegi need pelmeenid niikaua kotis üles, mingu piim pealegi hapuks.
Ahh, poole tunniga vist ei lähe?
Las nühib näljane kass su sääri, küll kannatab veel pool tundi.
Lasteaiamuljetega palun mind mitte tüüdata!
Ma vajan rahu.
Tahad juua? Ei saa, ma puhkan.
Kallasid joogi maha?
Las olla, kakerda pealegi seal sees, ma puhkan.
Jne.
Miks on nii, et meeste arvates on nende aeg tähtsam ja olulisem kui naiste oma?
Et teenivad raha, jah?
Aga mida sa teed neist lastest siis, kui sul on vaja peale tööpäeva lõppu puhata? Elu enne lapsi oli ju nagu lillepidu - muudkui puhkasid, ja mitte ainult pool tundi, vaid terve õhtu...
Olid ajad, ahh? Ja raha oli ka rohkem.
Tegelikult on meie peres need asjad isegi hästi. Isa tegeleb lastega, teeb süüa ja kui hästi läheb, siis isegi peseb nõusid. Ja ikkagi tundub mulle, et mina teen rohkem. Ja ma ei tea, miks see mulle kuidagi ebaõige tundub. Ju siis ma vajan rohkem tunnustust lihtsalt. Äkki Punab kiidab oma naist kogu aeg? Öeldakse ju, et kiida lolli, loll ajab riigi lõhki:) Ma teeks ka nurisemata kodutöid, kui mind järjekindlalt kiidetaks. Aga kas ma ise ka teisi kiidan? hmm.....
Ma hakkan oma lähedasi rohkem kiitma.
Tellimine:
Postituse kommentaarid (Atom)
4 kommentaari:
uskumatu, uskumatu, uskumatu.
õnneks on meil ka vedanud ja leevikese isa peab kõige mõnusamaks puhkuseks leevikesega tegelemist ja veedab nii kogu oma vaba aja. kahjuks on tal vaba aega ainult jube vähe....
no ja koristamine näiteks on meie majas meeste töö. mulle ei tundu küll, et ma liiga palju tegema pean. täitsa parajalt.
aga see mees on küll hull. see arst või kes ta oligi. püstihull.
Minu enda õemees on ka natuke selline, et tuleb koju ja viskab jalad seinale. Olgu, tema töö on ka 100% füüsiline ja tõesti väsitab ära õhtuks, aga ikkagi. Mul on paha vaadata, kuidas ta siis mu õeraasukest käsutab, et vaata, laps ajas piima maha, korista ära; ole hea ja too mulle õlle; kas söök on juba valmis. Ja siis, kui mu õde lõpuks plahvatab, siis tuleb imestunult, et mis sa karjud mu peale, ma olen väsinud.
Ja täditütre elukaaslane on majapidamistööde kohalt puudega - võtab külmkapist ketsupi, või, midaiganes välja ja jätab lauale. Ja kui ma siis ükskord küsisin, et kas see läheb ise kappi tagasi, siis tuli süüdimatu vastus, et ah küll naine paneb. Ja pärast saab naine sõimata, kui või sulanud ja piim tilgastunud on.
Sellise asja peale kaob igasugune isu enda koju mees võtta.
Minu arvates on see dr. Punabi jutt kontekstist välja rebitud.
Üpriski tavapärane on, et naised ootavad meestelt tohutult hulgal raha teenimist ning puhata ei saa/lasta. Minu meelest tahtis ta Enno Tammeriga vestluses lihtsalt seda öelda, et ka mehed vajavad vahel puhkust, et meeste keskmine eluiga on sootuks madalam võrreldes kasvõi EL keskmisega.
Tundub pisut ebaõiglane, et teadmata/tundmata dr. Punanit kui meest ja kui pereisa, hakatakse andma hinnanguid millegi nii subjektiivse järgi kui on ajaleheartikkel.
Minu abikaasa kiidab mind ka igal võimalikul ja võimatul juhul, aga ta ei tee seda sellepärast, et ma usinalt kõik kodutööd ära teeksin.
Aga see selleks...
Maria, nõus sellega, et ma Punabit isiklikult ei tunne, aga paraku ta ei olegi selline prominent, et teda paljud teaksid. Meestearstina on tema jutt aktsepteeritav.
Minu point on hoopis muus. Nagu pealkirigi ütleb, et mehed ONGI nõrgem sugu! Naiste koormus on palju suurem, neil on peale töö ka lapsed kaelas - kui just pole vanaemasid ja lapsehoidjaid käepärast, ja loomulikult on tore, kui on selliseid pensioniealisi vanavanemaid käepärast võtta, paljudel ei ole; hoidjavarianti aga ma ei poolda, siis nagu polekski su omad lapsed, vaid hoidja omad.
Ja see, et EL keskmine eluiga on pikem meestel, kui Eestis - ma ei julgeks nüüd küll väita, et see on kõik näägutavate eesti naiste süü.
Nagu Mutt`i kommentaarist ka selgus, paraku on selliseid eesti mehi, kes arvavad, et naine ongi kodumasin. Küsimus ei olegi selles, kas perekonnas on nõudepesumasin või ei, või kas mees kiidab naist või ei; kui mehel on suhtumine selline, et: "Näe, laps ajas piima maha, korista ära!", siis olen mina feminist ja ütlen, et: "Korista aga ise!"
Postita kommentaar